Ile trzeba zapłacić za spoty reklamowe?

Większość firm spore pieniądze przeznacza właśnie na reklamę. To ona może bowiem wyraźnie przyczynić się do rozwoju każdej działalności oraz do podwyższenia jej ogólnych dochodów. Na pewno sam również regularnie przeprowadzasz rozmaite kampanie marketingowe produkcja filmów promocyjnych. Zanim się na nie zdecydujesz, zwracasz uwagę na ich potencjalną skuteczność, aby skierować pieniądze tam, gdzie zostaną one dobrze zużytkowane i przyniosą jakiś konkretny efekt. Produkcja spotów reklamowych zwykle jest warta takiej dodatkowej inwestycji. A ile może cię ona dokładnie wynieść? Ile kosztuje stworzenie spotów reklamowych oraz ich publikacja w mediach?

To wszystko zależy od tego, gdzie będziesz chciał je zaprezentować. Zazwyczaj bowiem polskie stacje radiowe nie stosują odmiennych cen dla poszczególnych dni tygodni. Niezależnie od tego, czy będziesz chciał zaprezentować swoją reklamę w poniedziałek, środę czy w sobotę, zapłacisz za to najprawdopodobniej dokładnie tyle samo. Inaczej to wygląda w przypadku telewizji. Tutaj występuje już bowiem znacznie większe zróżnicowanie cenowe w zależności od wybranego dnia tygodnia. Najwięcej kosztują te reklamy, które prezentowane są podczas weekendów. Ważna okazuje się także godzina publikacji. Najdroższe są reklamy prezentowane w godzinach popołudniowych oraz porannych, a najtańsze te wyświetlane w nocy.

Tak naprawdę jednak spotów reklamowych nie trzeba publikować wyłącznie w telewizji czy radiu. Jeżeli taka publikacja w twoim przypadku nie wchodzi w grę, bo jest zbyt kosztowna w stosunku do twojego aktualnego budżetu, pomyśl o innym zastosowaniu dla swoich reklamowych filmów. Możesz np. sprawić, by stały się one po prostu twoją wizytówką. Spoty reklamowe warto umieszczać bezpośrednio na firmowej stronie głównej czy np. na dopasowanym do niej blogu. Możesz też wyjść z nimi od razu do klienta. Zacznij po prostu wysyłać je osobom, które już skorzystały z twoich usług albo planują to zrobić. Z pomocą Internetu niemalże zawsze uda ci się przygotować świetną i efektywną kampanię reklamową za stosunkowo niewielkie pieniądze. Pamiętaj tylko, by jeszcze przed zabraniem się do działania określić swój budżet. Musisz wiedzieć dokładnie, ile pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na taki spot reklamowy.