Przeprowadzka – o czy warto pamiętać?

W trakcie zakupu nowego mieszkania czy wybudowania nowego domu myślimy o dniu przeprowadzki. Zastanawiamy się jak będzie wyglądało nasze nowe lokum już wykończone, jak będzie się nam w nim żyło… Niestety nie zaprzątamy sobie głowy tym, w jaki sposób zorganizujemy transport i montaż mebli, które planujemy ze sobą zabrać w nowe miejsce.
Często budzimy się z przysłowiową ręką w nocniku, bo nagle żadna firma nie chce przyjąć zlecenia na jutro, tłumacząc się brakiem wolnego terminu, czy środka transportu. Wtedy okazuje się, że zamieszkanie w naszym nowym, wyśnionym gniazdku musimy odłożyć o kilka dni, bądź tygodni.
Warto zatem, wraz z remontem, czy urządzaniem mieszkania, pomyśleć o firmie specjalizującej się przeprowadzkami. Jest to niezwykle istotne, gdyż aby sprawnie i bezpiecznie przewieźć swój dobytek, trzeba w odpowiedni sposób to zorganizować i powierzyć ekipie specjalistów. Ominą nas w ten sposób rozczarowania z brakiem wolnych terminów, czy nerwy związane z partaczami, którzy przez swoją ignorancję tematu przewożenia czyjegoś dobytku uszkodzili w sposób nieodwracalny i znaczący nasze ulubione meble.
Wraz z meblami ekipa przewozowa może przewieść również jakieś większe elementy wyposażenia, czy też walizki z ubraniami. Niestety w ciągu naszego życia gromadzimy bardzo dużo rzeczy, które w dniu przeprowadzki mogą nas przerazić swoimi gabarytami i obfitością. Nie będziemy w stanie zapakować tego do bagażnika swojego samochodu, co nieświadomie zakładamy przed przeprowadzką, a pokonywanie kilkunastokrotnie drogi w tę i z powrotem może się po prostu okazać drogie i nieopłacalne. Dlatego zapakowanie kilku walizek do samochodu wynajętego do tego celu, z ustaloną wcześniej kwotą zapłaty za tego typu usługę, może niesamowicie odciążyć nasze skołatane nerwy w tym wielkim dniu i sprawić, że zamiast bezsensownie pokonywać kilka razy tę samą drogę skoncentrujemy się na ustawianiu przewiezionych mebli w nowym mieszkaniu. Poza tym ekipa pomoże ustawić meble w nowym lokum, bo należy pamiętać, że do tego celu potrzebnych jest kilku mężczyzn.