Jakie meble do mieszkania w stylu minimalistycznym?

Styl minimalistyczny zyskuje coraz większą popularność, zarówno jeśli chodzi o nowe mieszkania w apartamentowcach, loftach jak i rezydencjach wiejskich. Czym wyróżnia się zatem styl minimalistyczny?
Minimalizm jest stylem, który charakteryzuje się funkcjonalnością, prostotą oraz wykorzystaniem przestrzeni w możliwie najbardziej efektywny sposób. W mieszkaniu urządzonym w stylu minimalistycznym można wykorzystać rozmaite elementy, tak aby stworzyć elegancką, spójną i nowoczesną lecz zarazem funkcjonalną przestrzeń. Wśród cech określających styl minimalistyczny wyróżnia się zwłaszcza zastosowanie jasnych kolorów wnętrz, m.in. takich jak biele, szarości i beże, które tworzą uzupełniającą się całość. Jeśli stosowane są bardziej zdecydowane kolory, są one używane z umiarem, tak aby nie zdominować wnętrza lecz jedynie nadać kontrastu.
Kolejnym elementem, wyróżniającym ten styl, jest zastosowanie prostych i funkcjonalnych mebli. Najlepiej sprawdzają się tutaj meble w stylu skandynawskim https://czerwonamaszyna.pl/. Ich minimalistyczne wzornictwo doskonale współgra z wnętrzem urządzonym w stylu minimalistycznym. Dla podkreślenia stylu warto wybierać meble w jasnych kolorach oraz wykonane z naturalnych materiałów: drewno, metal, naturalne tkaniny. Meble skandynawskie można uzupełnić dodatkami, np. w przypadku sof, kanap i foteli sprawdzą się poduszki w zdecydowanych kolorach.
Styl minimalistyczny, jak sama nazwa wskazuje, cechuje się również minimalistycznym wystrojem wnętrza. Nie ma tu miejsca na okazałe firany lub ogromne żyrandole i wysadzane cekinami lustra. Jasne ściany ozdabiają proste, często abstrakcyjne grafiki w skromnych oprawach.
Minimalistyczne wnętrza szczególnie dobrze wyglądają, gdy są dobrze doświetlone za pomocą dużych powierzchni okiennych. Nie zawsze jest to możliwe do zastosowania, gdy np. remontujemy lokal i niemożliwa jest przebudowa wnęk okiennych.
Mogłoby się wydawać, że wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym są chłodne, sterylne i nieprzyjemne. Nie jest to prawda. Jeśli wnętrza urządzone są zgodnie z zasadami sztuki projektowania wnętrz, mieszkanie takie wydaje się czyste, schludne i eleganckie a jednocześnie przytulne i ciepłe. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu materiałów naturalnych, które są zawsze przyjemne w odbiorze (np. drewno) oraz jasnych i czystych kolorów uzupełnionych dodatkami w zdecydowanych kolorach, dzięki czemu wnętrze jest jednocześnie eleganckie i intrygujące. Dzięki kolorowym dodatkom możemy szybko i tanim kosztem zmieniać wystrój i klimat mieszkania. W ten sposób nasze wnętrza nigdy nam się nie znudzą.